A- A A+

Gospodarka wodna dla lepszego klimatu była tematem kolejnego spotkania z cyklu Urząd – Biznes – Nauka – Społeczeństwo, realizowanego w ramach Projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA dla Klimatu i Energii. Więcej na temat tego projektu można znaleźć tutaj.

Podczas trzeciego spotkania w ramach tej inicjatywy przedstawiono m.in. doświadczenia i rezultaty projektu „Ślad wodny jako narzędzie edukacji, integracji oraz podejmowania inicjatyw na rzecz ochrony zasobów wodnych w miastach” realizowanego przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”. Pani Anna Fijas – kierownik projektów w Stowarzyszeniu – przedstawiła działania edukacyjne podejmowane w ramach projektu oraz opowiedziała o ciekawych publikacjach, które zostały opracowane. W ramach krótkie teorii omówiono także kwestię śladu wodnego – czym on jest, jakie są jego rodzaje oraz jakie działania warto podejmować aby przyczynić się do jego optymalizacji: zmniejszenia w przypadku niebieskiego i szarego śladu wodnego oraz zwiększenia w przypadku zielonego śladu wodnego. Zainteresowanie wzbudził również kalkulator śladu wodnego – internetowe narzędzie, które również jest jednym z licznych rezultatów projektu.

Więcej o gospodarce wodnej na poziomie samorządów, instytucji i mieszkańców w rozmowie z Panią Anną Fijas - członkinią grupy eksperckiej Urząd-Biznes-Nauka-Społeczeństwo, można znaleźć tutaj.

 

Projekt „Ślad wodny jako narzędzie edukacji, integracji oraz podejmowania inicjatyw na rzecz ochrony zasobów wodnych w miastach” realizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” przy współfinansowaniu ze środków Funduszy Europejskich w kwocie 460 372,20 PLN.

logo stopka
NFOSiGW logotyp 01
Niniejszy materiał został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”.