A- A A+

17 czerwca to Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą. Z tej okazji Ministerstwo Klimatu organizuje warsztaty online dla nauczycieli oraz uczniów (w szczególności klas 7-8 szkół podstawowych) oraz starszej młodzieży. Podczas spotkania, uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m.in.: jak globalne ocieplenie wpływa na dostępność wody, co zrobić żeby zapobiegać suszy oraz jak każdy z nas może oszczędzać wodę.

W spotkaniu weźmie udział wielu ekspertów i oczywiście minister klimatu Michał Kurtyka.

Uczestnicy będą mogli również zaangażować się w specjalny, interaktywny quiz klimatyczny i sprawdzić swoją wiedzę w zakresie zmian klimatu i rozsądnego gospodarowania wodą w mieście.

Wydarzenie rozpocznie się w środę (17 czerwca) o godzinie 11:00.

Więcej szczegółowych informacji oraz link do wydarzenia można znaleźć tutaj.

 

Projekt „Ślad wodny jako narzędzie edukacji, integracji oraz podejmowania inicjatyw na rzecz ochrony zasobów wodnych w miastach” realizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” przy współfinansowaniu ze środków Funduszy Europejskich w kwocie 460 372,20 PLN.

logo stopka
NFOSiGW logotyp 01
Niniejszy materiał został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”.