A- A A+

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że za zgodą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizacja projektu ,,Ślad wodny jako narzędzie edukacji, integracji oraz podejmowania inicjatyw na rzecz ochrony zasobów wodnych w miastach” została przedłużona o jeden kwartał, co oznacza, że jego zakończenie będzie miało miejsce wraz z dniem 30.06.2020 r.

Dzięki środkom zaoszczędzonym w trakcie dotychczasowej realizacji projektu, będziemy mieli możliwość zorganizowania dla przedstawicieli miast biorących udział w projekcie, podróży studyjnej do Miasta Bydgoszczy, która jest liderem dobrych praktyk w działaniach prośrodowiskowych. Miasto realizuje obecnie projekt pn. „Deszcz to zysk”, którego celem jest budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji do zmian klimatycznych, aby miasto w przyszłości w jak najlepszy sposób akumulowało wodę deszczową, umożliwiając jej wykorzystanie w okresach suszy. Podróż studyjna może zainspirować inne miasta w Polsce, by również podjęły działania zmierzające do poprawy retencji wody oraz jakości życia w mieście.

Jednodniowa wizyta studyjna planowana jest na maj 2020 roku.

 

Projekt „Ślad wodny jako narzędzie edukacji, integracji oraz podejmowania inicjatyw na rzecz ochrony zasobów wodnych w miastach” realizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” przy współfinansowaniu ze środków Funduszy Europejskich w kwocie 460 372,20 PLN.

logo stopka
NFOSiGW logotyp 01
Niniejszy materiał został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”.